/

2024-06-21

کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟+بهترین روش و هزینه

کاشت مو چگونه انجام می‌شود

آیا می دانستید که بیش از 50 درصد از مردان و زنان در 50 سالگی درجاتی از ریزش مو را تجربه می کنند؟ بسیاری از افراد کاشت مو را به عنوان راه حلی برای ترمیم مو های از دست رفته خود انتخاب می کنند – اما کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟  تیم ما مقاله ای تهیه کرده که بینش شما را در مورد نحوه عملکرد کاشت مو و همچنین روند بهبودی و نتایج بلند مدت به تغییر می‌دهد.با ما همراه باشید.

علل ریزش مو

طاسی و ریزش بیش از حد مو می تواند از دلایل مختلفی نشات بگیرد. در اینجا برخی از دلایل برای شما نوشته شده اشت:

ژنتیک یا ریزش موی ارثی (آلوپسی آندروژنتیک)

 آلوپسی آندروژنتیک شایع ترین علت ریزش مو است که هم مردان (طاسی با الگوی مردانه) و هم زنان (ریزش موی الگوی زنانه) را درگیر می کند. این نوع ریزش با هورمون هایی مرتبط است که چرخه رشد مو را کوتاه می کند.

عدم تعادل هورمونی

 شرایطی مانند اختلالات تیروئید یا سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) می تواند تعادل هورمونی را مختل کند و باعث ریزش مو شود.

شرایط پزشکی

 برخی از شرایط پزشکی مانند بیماری های تیروئید و یا بیماری های خود ایمنی و همچنین داروهایی از جمله رقیق کننده های خون، داروهای ضد افسردگی و مسدود کننده های بتا ممکن است به عنوان یک عارضه جانبی باعث ریزش مو شوند.

استرس

 استرس شدید یا مزمن می تواند به ریزش موقت مو کمک کند.

کاشت مو: ترمیم مو از طریق توزیع مجدد فولیکول

کاشت مو یک روش پزشکی است که هدف آن بازگرداندن تراکم مو در مناطقی است که مو ها کم پشت شده اند، به ویژه در موارد طاسی با الگوی زنانه یا مردانه. فلسفه پشت این جراحی شامل توزیع مجدد موهای سالم از ناحیه اهداکننده، معمولاً پشت یا دو طرف پوست سر، به ناحیه گیرنده است. این فولیکول‌های پیوند شده از نظر ژنتیکی در برابر اثرات هورمون‌های مسئول ریزش مو مقاوم هستند و پتانسیل رشد طولانی‌مدت مو را ارائه می‌دهند.

تکنیک های کاشت مو: FUT در مقابل FUE

دو روش اصلی در کاشت مو وجود دارد:

 •  پیوند واحد های فولیکولی (FUT)

 این عمل جراحی نوار فولیکولی نیز نامیده می‌شود، زیرا نوار نازکی از پوست اهداکننده سر که حاوی فولیکول‌های موی سالم است از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود. سپس این نوار به واحدهای فولیکولی منفرد (گروه‌های 1-4 تار مو) برای پیوند جدا می‌شود. پزشک یا پرستار محل‌های گیرنده کوچکی را در پوست سر طاس ایجاد می‌کند و واحدهای فولیکولی استخراج‌شده را با دقت داخل آن قرار می‌دهد. در حالی که در روش FUT یک اسکار خطی در محل اهدا کننده باقی می گذارد، این اسکار اغلب توسط موهای باقی مانده پنهان می شود.

 •  استخراج واحد های فولیکولی (FUE)

 در روش‌های کاشت مو FUE، واحدهای فولیکولی منفرد مستقیماً از ناحیه اهداکننده با استفاده از یک ابزار تخصصی استخراج می‌شوند. این کار نیاز به برداشتن نواری پوست را از بین می برد و منجر به حداقل اسکار می شود. سپس واحدهای استخراج شده در محل های دریافت کننده آماده شده در ناحیه طاسی کاشته می شوند. از این تکنیک می توان برای تکمیل تراکم موهای ریش نیز استفاده کرد.

هر دو روش کاشت مو FUT و FUE از موهای موجود استفاده می کنند و توسط یک پزشک یا پرستار ماهر در یک محیط پزشکی و با بی حسی موضعی برای به حداقل رساندن ناراحتی انجام می شود.

استخراج واحدهای فولیکولی FUE | آلوپسی آندروژنتیک | جراحی کاشت مو | هیر پارادایس تهران

در Hair Paradise ، ما روش FUE را به دلیل ماهیت کم تهاجمی، زمان بهبودی سریع‌تر و نتایج طبیعی‌تر ارائه می‌دهیم. این روش انتظارات کاشت موی شما رو برآورده می‌کند زیرا موهای ناحیه اهدا کننده در برابر آلوپسی آندروژنتیک (طاسی) مقاوم هستند.

آماده شدن برای کاشت مو

قبل از انجام کاشت مو، بسیار مهم است که با یک پزشک یا پرستار واجد شرایط مشورت کنید. این مشاوره به آنها اجازه می دهد:

 •  مناسب بودن شما را بر اساس الگوی طاسی، شلی پوست سر و در دسترس بودن موهای اهداکننده‌ی شما ارزیابی کنند.
 •  تاریخچه پزشکی و داروهای فعلی شما را برای رفع هرگونه نگرانی احتمالی مرور کنند.
 •  در مورد خط رویش مو و تراکم موی مورد نظرتان با شما صحبت کنند تا یک برنامه درمانی سفارشی را برایتان ایجاد کنند.
 •  انتظارات واقع بینانه را در مورد روش، نتایج بالقوه و زمان بهبودی را به شما تفهیم کنند.
 •  مشاوره صحیح و انتظارات واقع بینانه عوامل کلیدی برای یک تجربه کاشت مو موفق هستند.

در روز کاشت مو چه مراحلی طی می‌شود؟(کاشت مو چگونه انجام می‌شود؟)

اگر کاشت موی خود را به تیم ما(هیر پارادایس) محول کنید،خواهید دید که ما از روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) استفاده می کنیم. این به این دلیل است که بیشترین میزان بقا را برای پیوند مو و همچنین سریع ترین زمان بهبودی را برای بیماران ارائه می دهد. در روز کاشت مو می توانید موارد زیر را انتظار داشته باشید:

 •  بی حس کننده موضعی

 پزشک یا پرستار ناحیه اهدا کننده و گیرنده را با بی حسی موضعی بی حس می کند تا ناراحتی در طول عمل به حداقل برسد.

 • برداشت فولیکول های مو از پشت سر

 پزشک یا پرستار فولیکول های موی سالم را از ناحیه اهداکننده تعیین شده استخراج می کند.

 • آماده سازی جلوی سر

 برش های ریزی در ناحیه گیرنده که در آن نازک شدن یا طاسی رخ داده است ایجاد می شود تا برای قرار دادن فولیکول های پیوندی آماده شود.

 • قرار دادن پیوندها

 واحدهای فولیکولی استخراج شده با دقت در محل های گیرنده قرار می گیرند و جهت، زاویه و تراکم مناسب را برای نتایج طبیعی تضمین می کنند.

 مدت زمان پروسه

طول این عمل بسته به تعداد پیوندهای برنامه ریزی شده متفاوت است، معمولاً از چند ساعت تا یک روز کامل متغیر است.

راه حل دائمی ریزش مو | مراقبت پس از کاشت مو | جراحی کاشت مو | جراحی ترمیم مو | هیر پارادایس

کاشت مو فقط در صورتی روی موهای شما جواب می‌دهد که کاندیدای خوبی باشید و از دستورالعمل های بعد از عمل برای مراقبت از موهای جدید خود پیروی کنید. با روش FUE، بهبودی معمولاً سریع است و کمترین ناراحتی را دارد.

ریکاوری پس از کاشت مو

شما باید انتظار کمی ناراحتی اولیه یا تورم پس از کاشت مو را در اطراف نواحی تحت درمان را داشته باشید. پزشک یا پرستار شما دستورالعمل های دقیق بعد از عمل را ارائه می دهد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 •  پرهیز از فعالیت های سنگین برای مدت معین.
 •  رعایت بهداشت مناسب ناحیه پیوند و محل اهدا کننده.
 •  استفاده از داروهای تجویز شده برای کنترل هرگونه تورم یا ناراحتی.

پیروی از تمام دستورالعمل هایی که توسط تیم کاشت مو به شما داده شده ضروری است، زیرا این دستورالعمل ها برای حمایت از بهترین نتایج برای موهای کاشته شده و همچنین جلوگیری از عفونت و ریزش بیشتر مو طراحی شده اند. زمان بهبودی در افراد متفاوت است، اما معمولاً چند روز تا یک هفته طول می‌کشد تا قرمزی، حساسیت و تورم اولیه کاهش یابد.

چه زمانی شروع به دیدن نتایج کاشت مو خواهید کرد؟

پس از بازگشت از جلسه‌ی کاشت مو،مو های سر شما این مراحل را طی می‌کند و باید منتظر اتفاقات زیر باشید:

 •  ریزش اولیه

 در عرض چند هفته پس از عمل، ممکن است مقداری ریزش در موهای کاشته شده را تجربه کنید. اما در صورت ریزش مو نگران نباشید! این یک بخش طبیعی از چرخه رشد مو است و به این معنی نیست که کاشت مو شکست خورده است.

 •  رشد موهای جدید

 رشد موهای جدید معمولاً در عرض 3-4 ماه پس از کاشت شروع می شود.

 •  بهبود مستمر

 در طی چند ماه تا یک سال، شاهد بهبود مستمر در تراکم و ضخامت مو خواهید بود.

 •  دستیابی به موهای دائمی

 فولیکول‌های موی کاشته‌شده از نظر ژنتیکی در برابر هورمون‌های ریزش مو مقاوم هستند و این ویژگی به شما اجازه می‌دهند که یک کاشت موی دائمی را تجربه کنید. با این حال، ممکن است همچنان موهایی که در اطراف فولیکول های تازه کاشته شده‌ی شما وجود دارند دچار ریزش شوند و شما به مکمل ها، مزوتراپی،داروهای مسدودکننده DHT یا سایر درمان‌ها نیاز داشته باشید.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستند؟

در حالی که کاشت مو یک راه حل امیدوارکننده برای طاسی ارائه می دهد، برای همه مناسب نیست. در اینجا برخی از عوامل تعیین کننده نامزدی ذکر شده است:

داشتن یک بانک موی خوب

 موفقیت این روش به داشتن فولیکول های موی سالم کافی در ناحیه اهداکننده برای استخراج بستگی دارد.

داشتن یک سلامت کلی

برخی شرایط پزشکی ممکن است افراد را از انجام این روش منع کند.

 داشتن انتظارات واقع بینانه

درک این موضوع که نتایج تدریجی هستند و به صبر نیاز دارند بسیار مهم است. تنظیم انتظارات واقع بینانه و پزشک یا پرستار خود می تواند یک تجربه مثبت از جراحی را تضمین کند.

با فهمیدن اینکه کاشت مو چگونه انجام می‌شود، مزایای بالقوه‌ی آن چیست، و بعد از کاشت کی شروع به دیدن نتایج خواهید کرد، می توانید تصمیمی آگاهانه در مورد اینکه آیا این گزینه برای شما در مسیر دستیابی به تراکم مو و افزایش اعتماد به نفس مناسب است یا خیر، بگیرید.

مشاوره با یک پزشک متخصص پیوند مو در هیر پارادایس بهترین راه برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر می‌باشد. 

ما می توانیم وضعیت فردی شما را ارزیابی کرده و بهترین اقدام را برای دستیابی به نتایج دلخواه شما مورد بحث قرار دهیم. 

برای اطلاعات بیشتر یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های پرداخت مقرون به صرفه ما، همین امروز با ما از طریق فرم زیر تماس بگیرید. 

همچنین می توانید با مراجعه به صفحه اصلی سایت از آخرین هزینه‌ی کاشت مو توسط تیم ما آگاه شوید.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
Step 1 of 4
جنسیت خود را مشخص کنید

سوالات متداول

آیا عمل کاشت مو دردناک است؟

به طور کلی کاشت مو FUE به خوبی تحمل می شود. در طول عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود که ناراحتی را به حداقل می رساند.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو بسته به تکنیک مورد استفاده، تعداد گرافت های کاشته شده و اگر توسط پزشک یا پرستار انجام شود، می تواند متفاوت باشد. می‌توانید از اینجا صفحه مربوط به قیمت کاشت مو را مطالعه کنید یا با ما از طریق فرم تماس، تماس بگیرید تا در مورد برنامه‌های پرداخت مقرون به صرفه ما بپرسید.

خطرات احتمالی روش های کاشت مو چیست؟

مانند هر روش دیگری، خطرات بالقوه ای مانند عفونت یا زخم وجود دارد. مشاوره با یک پزشک یا پرستار واجد شرایط می تواند به به حداقل رساندن این خطرات کمک کند.

آیا می توانم بعد از کاشت مو به سر کار برگردم؟

زمان‌های بهبودی متفاوت است، اما بسته به نیاز شغلی‌تان، ممکن است بتوانید ظرف یک یا دو روز پس از عمل به سر کار خود بازگردید.

کاشت مو دائمی است؟

موهای کاشته شده دائمی هستند و کاشت مو را به دائمی ترین درمان ریزش مو تبدیل می کند. با این حال، نازک شدن مداوم در نواحی غیر پیوندی ممکن است به مکمل ها، مزوتراپی  و دارو‌های مسدودکننده DHT یا کاشت مو مجدد نیاز داشته باشد.

پویا زند

پویا زند

مسئول تولید محتوای سایت ((بهشت مو)). سال ها تجربه در ضمینه کاشت مو،فارغ التحصیل در رشته‌ی اتاق عمل و دوره دیده‌‌ی کاشت مو جهاد دانشگاهی