/

2024-02-26

آیا کاشت مو برای من مناسب است؟

آیا شما کاندید کاشت مو هستید؟

توجه به متد های کاشت مو در تهران افزایش چشمگیری را به خود جلب کرده است، به‌ویژه از آنجایی که پیشرفت‌ها در تکنیک‌ها و فناوری باعث بهبود کارایی و ایمنی این روش‌ها شده است. با این حال، هر کسی که ریزش مو را تجربه می کند، کاندید مناسبی برای کاشت مو نیست. این راهنمای جامع به شما کمک می کند تا بفهمید آیا کاشت مو راه حل مناسبی برای ریزش موی شما است یا خیر.

درک ریزش مو و علت آن

ریزش مو را می توان به دلایل بی شماری نسبت داد. شایع ترین در میان این موارد، آلوپسی آندروژنتیک یا طاسی همراه با الگو است که هم مردان و هم زنان را مبتلا می کند. این نوع ریزش مو معمولاً فولیکول‌های مو در جلو و بالای سر را تحت تأثیر قرار می‌دهد، در حالی که آنهایی که در کناره‌ها و پشت هستند تا حد زیادی بی‌تأثیر می‌مانند و می‌توانند با موفقیت به نواحی نازک‌شده پیوند شوند.

نوع دیگری از ریزش مو، آلوپسی بدون الگوی منتشر (DUPA) است، وضعیتی که با نازک شدن موها نه تنها در جلو و بالای سر، بلکه در پهلوها و پشت سر مشخص می شود. DUPA نسبتاً نادر است و تنها 2 تا 6 درصد از مردان را مبتلا به ریزش مو می کند و به دلیل عدم وجود ناحیه اهداکننده پایدار برای کاشت مو مناسب نیست.

کاشت مو و کاندیداهای آن

درمان های غیر جراحی ترمیم مو

قبل از در نظر گرفتن کاشت مو، درمان های غیر جراحی ترمیم مو باید خط اول درمان باشد. این درمان ها عبارتند از:

پلاکت های غنی از پلاسما (PRP) درمان ریزش مو

درمان‌های ترمیم مو با پی آر پی از خون خود بیمار برای تقویت بهبودی و به طور بالقوه تحریک رشد مجدد مو استفاده می‌کنند.


درمان ریزش مو با فیبرین غنی از پلاکت (PRF).

درمان های مو PRF یک بیوماد 100% اتولوگ است، می تواند بهبود زخم و بازسازی بافت را تسریع کند، می تواند تحریک استخوان زایی و تشکیل رگ های خونی جدید را افزایش دهد.

 

چه کسی برای کاشت مو مناسب است؟

همه افرادی که ریزش مو دارند، کاندیدای مناسبی برای کاشت مو نیستند. کاندیدهای ایده آل برای کاشت مو معمولاً در معیارهای زیر قرار دارند:

  •      سن بین 25 تا 65 سال
  •     از طاسی الگو رنج می برند
  •     تجربه ریزش مو برای بیش از پنج سال
  •      ریزش مو تثبیت شده است
  •      داشتن موهای اهداکننده بالقوه تیره، ضخیم و نه خیلی مجعد
  •      فولیکول های مو سالم هستند
  •      سلامت عمومی عالی
  •      انتظارات واقع بینانه

    اگر اکثر این معیارها در مورد شما صدق می کند، پیوند مو احتمالاً نتیجه مثبتی خواهد داشت.

آشنایی با گزینه های کاشت مو


متقاضیان کاشت مو باید خود را با تکنیک های کاشت موی فعلی آشنا کنند. فناوری کاشت مو در طول سال‌ها پیشرفت قابل‌توجهی داشته است و اکنون دو تکنیک اصلی در خط مقدم است: پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE).

امروزه اکثرا از تکنیک کاشت موی  FUE استفاده می‌کند که شامل استخراج فولیکول‌های مو از پشت سر و سپس کاشت آن‌ها در نواحی ریزش مو است. تکنیک FUE به دلیل ماهیت کمتر تهاجمی، بهبودی سریع‌تر و نتایج بهتر برای افرادی که موهای ضخیم‌تری دارند، عموماً نسبت به FUT ترجیح داده می‌شود.

آشنایی با گزینه های کاشت مو

آشنایی با فرایند ریکاوری پس کاشت مو

روند بهبودی یکی دیگر از نکات مهم در هنگام فکر کردن به کاشت مو است. روش FUE را می توان بدون تراشیدن سر انجام داد و به طور کلی بدون درد است. با این حال، بیماران ممکن است زمانی که پوست سر برای اولین بار بی حس می شود احساس ناراحتی کنند و برای چند هفته اول بهبودی برای آنها داروی مسکن تجویز می شود.

نقاط عطف بازیابی عبارتند از:

1-2 هفته اول: مدیریت تورم و تشکیل دلمه هایی که تا پایان هفته دوم می ریزند. اکثر بیماران ظرف یک هفته به سر کار باز می گردند.

ماه اول: اجتناب از دوش آب گرم، تعریق زیاد و فعالیت شدید. دور نگه داشتن سر از نور مستقیم خورشید برای جلوگیری از تغییر رنگ و جای زخم قابل مشاهده.

شش ماه: تقریباً در این زمان، موهای کاشته شده به طور طبیعی با موهای موجود ترکیب می شوند و محل اهدا کننده شروع به بهبود می کند و کمتر به چشم می آید.

تقریباً تا یک سال، نتایج نهایی با موهای پرتر و پرپشت‌تر قابل مشاهده خواهد بود.

حفظ نتایج کاشت مو

هنگامی که به نتایج دلخواه خود رسیدید، حفظ آنها بسیار مهم است. فولیکول‌های موی کاشته‌شده دچار طاسی نمی‌شوند، زیرا منشأ آن ها با فولیکول‌هایی که در ناحیه جلوی سر هستند، متفاوت است. با این حال، موهای پیوند نشده ممکن است به نازک شدن ادامه دهند. ادامه روتین درمان ترمیم مو می تواند از ریزش بیشتر مو در فولیکول های پیوند نشده جلوگیری کند.

حفظ نتایج کاشت مو

ویژگی های مو و پوست سر بر موفقیت کاشت مو موثر است!

برخی از ویژگی های مو و پوست سر می تواند بر موفقیت کاشت مو تأثیر بگذارد، از جمله:

رنگ مو

تضاد بین رنگ مو و پوست سر می تواند بر روی دید نواحی طاس تاثیر بگذارد. کنتراست کمتر باعث ریزش مو کمتر می شود.

ضخامت مو

موهای ضخیم‌تر میزان بازتاب نور از پوست سر را کاهش می‌دهد و به ظاهر کلی بهتر می‌انجامند.

تراکم مو

تراکم خوب فولیکول های مو در اطراف نواحی اهداکننده برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز بسیار مهم است.

بافت مو

موهای موج دار یا مجعد می توانند بدون نیاز به تعداد زیادی واحد فولیکولی نتایج بهتری به دست آورند.

انعطاف پذیری پوست سر

شل بودن پوست سر برداشتن و پیوند فولیکول های مو را تسهیل می کند.

درک خط رویش مو و افزایش سن

هدف کاشت مو باید ایجاد خط مویی باشد که برای بقیه عمر شما مناسب باشد. در حالی که برخی از بیماران ممکن است درخواست خط موی متناسب با سنین نوجوانی خود را داشته باشند، این می تواند منجر به ظاهری غیر طبیعی شود زیرا ریزش مو با افزایش سن ادامه می یابد.

مشاوره و تصمیم گیری برای کاشت مو

مشاوره با جراح کاشت مو اولین قدم برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا کاشت مو برای شما مناسب است یا خیر می‌باشد. در طول این مشاوره، شما باید سطح ریزش مو، وضعیت موهای اهداکننده خود، درک واقعیتی که کاشت مو می‌تواند انجام دهد و نمی‌تواند انجام دهد، مزایا و معایب، پیامدهای مالی و زمان مورد نیاز برای مرخصی را در نظر بگیرید.

چرا دکتر ما را برای کاشت مو FUE خود انتخاب کنید؟

ما یک کلینیک معتبر،دارای مجوز و متخصص در کاشت مو FUE در تهران هستیم و خدمات کاشت مو با کیفیت بالا را با قیمت های رقابتی ارائه می دهیم.

✅ پزشک کاملا مجرب و آموزش دیده به همراه تیم جراحی دوره دیده و با سابقه

✅ نظارت پزشک در تمام مراحل کاشت مو و کمک به حداکثر رساندن موفقیت کاشت مو و کاهش خطر.

تیم جراحان مجرب و پرستاران ثبت نام شده ما مشاوره رایگان را بر اساس نیازهای شما ارائه می دهند و به شما در درک روش و ارائه یک برنامه درمانی سفارشی کمک می کنند.

میتوانید برای مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید:

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
Step 1 of 4
جنسیت خود را مشخص کنید

انتخاب کلینیک کاشت مو مناسب

انتخاب کلینیک مناسب کاشت مو برای اطمینان از نتایج موفقیت آمیز ضروری است. ما یک کلینیک مستقر در غرب تهران و متخصص در کاشت مو هستیم. ما مشاوره رایگان توسط یک پزشک یا پرستار ثبت شده ارائه می دهیم تا به شما در تصمیم گیری در مورد بهترین گزینه های درمانی برای ریزش مو کمک کند.

در نتیجه، کاشت مو می تواند راه حل مناسبی برای بسیاری از افرادی باشد که ریزش مو را تجربه می کنند. با این حال، درک این روش، ارزیابی کاندیداتوری و داشتن انتظارات واقع بینانه برای دستیابی به نتایج موفق بسیار مهم است.

پویا زند

پویا زند

مسئول تولید محتوای سایت ((بهشت مو)). سال ها تجربه در ضمینه کاشت مو،فارغ التحصیل در رشته‌ی اتاق عمل و دوره دیده‌‌ی کاشت مو جهاد دانشگاهی