/

2024-03-31

کاشت مو چیست؟ راهنمای نهایی و سوالات متداول

کاشت مو چیست؟

ریزش مو یا آلوپسی زمانی اتفاق می افتد که موهای جدید جایگزین موهای ریخته شده نشوند. در بیشتر موارد، ریزش مو نتیجه یک بیماری داخلی یا سیستمیک زمینه ای نیست، بلکه نتیجه روند پیری یا عوامل ژنتیکی از پیش تعیین شده است. بسیاری از زنان و مردان در دهه 40 خود متوجه طاسی یا کم پشتی مو می شوند.

سایر علل ریزش مو عبارتند از: کمبود پروتئین، ضربه روحی و تغییرات هورمونی ناشی از بلوغ، بارداری یا یائسگی. شرایط پزشکی مانند کم خونی ناشی از فقر آهن و بیماری تیروئید نیز می تواند باعث ریزش مو شود.

تعدادی راه حل برای پوشاندن نواحی تحت تاثیر ریزش مو در دسترس است، از جمله استفاده از پودر فیبر مو، اکستنشن مو و کلاه گیس. اگر به دنبال درمان دائمی ریزش مو و نتایج طبیعی تر هستید، می توانید جراحی کاشت مو را نیز در نظر بگیرید.

کاشت مو یک روش انقلابی است که زندگی افراد بی‌شماری را که با ریزش مو و طاسی سر و کار دارند تغییر داده است. همانطور که پیچیدگی‌های این درمان قابل توجه را بررسی می‌کنیم، کشف خواهیم کرد که کاشت مو چیست، چگونه کار می‌کند و قبل و بعد از انجام عمل چه انتظاراتی می‌توانید داشته باشید.

کاشت مو چیست و چرا کسی باید به آن نیاز داشته باشد؟

کاشت مو یک روش جراحی است که برای رفع ریزش مو با حرکت دادن فولیکول‌های موی سالم از یک ناحیه از بدن (اغلب پشت یا دو طرف پوست سر) به مناطقی که موها کم پشت یا طاس هستند، طراحی شده است. این روش معمولاً برای درمان آلوپسی آندروژنیک، که به عنوان طاسی با الگوی مردانه یا زنانه نیز شناخته می‌شود، استفاده می‌شود، اما می‌تواند به افرادی که به دلیل آسیب یا اسکار دچار ریزش مو هستند نیز کمک کند.

کاشت مو شامل جراحی برای انتقال مو از ناحیه اهداکننده مانند پشت سر به مناطق طاس است. جراح کاشت مو ممکن است پیوند موی بدن را نیز انجام دهد، در این صورت فولیکول‌های مو از محل اهداکننده مو در جای دیگری از بدن می‌آیند.

یک پزشک واجد شرایط، مانند یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک، روش های کاشت مو را در یک کلینیک، مطب پزشک یا هر مرکز درمانی تایید شده دیگری انجام می دهد. قبل از جراحی کاشت مو، پزشک با شما مشورت خواهد کرد تا نواحی طاسی یا نازک شده را بررسی کند و در مورد درمان های ریزش مو که در دسترس دارید صحبت کند.

 

کاشت مو چگونه کار می کند؟

 

روش کاشت مو معمولاً شامل دو روش اصلی است: پیوند واحد فولیکولی (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE).

 

پیوند واحد فولیکولی (FUT):

در FUT، جراح نوار باریکی از پوست حاوی فولیکول‌های مو را از ناحیه اهداکننده برمی‌دارد. ناحیه اهداکننده معمولاً پشت یا دو طرف پوست سر است، جایی که موها از نظر ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند. پس از استخراج دقیق واحدهای فولیکولی از نوار، جراح آنها را به برش‌های کوچکی که در ناحیه گیرنده ایجاد می‌شود پیوند می‌زند، جایی که رشد مو مورد نظر است.

 

استخراج واحد فولیکولی (FUE):

کاشت مو FUE یک تکنیک پیشرفته تر و کم تهاجمی تر است. جراح به‌جای برداشتن نواری از پوست، فولیکول‌های مو را مستقیماً از ناحیه اهداکننده با استفاده از ابزارهای تخصصی استخراج می‌کند. سپس این فولیکول ها با دقت به ناحیه گیرنده پیوند می شوند. FUE کمترین جای زخم را بر جای می گذارد و زمان بهبودی سریع تری را در مقایسه با FUT ارائه می دهد.

FUT و FUE هر دو تحت بی حسی موضعی انجام می شوند و راحتی بیمار را در طول عمل تضمین می کنند. فولیکول‌های موی کاشته‌شده در نهایت ریشه می‌گیرند و به طور طبیعی رشد می‌کنند و به مرور زمان خط موی کامل‌تر و دائمی‌تری ایجاد می‌کنند.

فرق انواع روش های کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو

خواه ریزش مو باشد یا کم پشت شدن مو ها، مقابله با ریزش مو می تواند یک تجربه چالش برانگیز باشد که به شدت بر اعتماد به نفس و عزت نفس ما تأثیر می گذارد. خوشبختانه، یک راه حل بسیار موثر – جراحی کاشت مو – وجود دارد که می تواند به بازیابی موها و اعتماد به نفس ما کمک کند.

برای یک تجربه موفقیت آمیز و رضایت بخش از کاشت مو، ضروری است که با این فرآیند آشنا شوید و بدانید که قبل و بعد از عمل چه انتظاری دارید. این راهنمای جامع شما را در تمام مراحل کاشت مو قبل و بعد از جراحی راهنمایی می کند. از آماده سازی کامل تا بهبودی پس از عمل تا انتخاب کلینیک کاشت مو مناسب برای اطمینان از دستیابی به نتیجه دلخواه، این راهنما به شما اطمینان می دهد که ملاحظات کلیدی جراحی کاشت مو را به طور کامل درک می کنید.

آماده سازی قبل از کاشت مو

قبل از انجام کاشت مو، لازم است با یک متخصص کاشت مو مجرب مشورت کنید تا مشخص شود که آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر. متخصص سابقه پزشکی شما را ارزیابی می کند، پوست سر شما را معاینه می کند و اهداف و انتظارات شما را مورد بحث قرار می دهد.

قبل از انجام جراحی، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که داروها یا مکمل‌های خاصی را که می‌توانند در روند یا روند بهبودی اختلال ایجاد کنند، قطع کنید. علاوه بر این، آنها ممکن است دستورالعمل های خاصی را در مورد نحوه آماده شدن برای جراحی ارائه دهند، مانند اجتناب از مصرف الکل یا سیگار در روزهای منتهی به عمل.

پروسه‌ی کاشت مو

در روز جراحی، شما از طریق آماده سازی قبل از عمل راهنمایی می شوید و به تیم جراحی معرفی می شوید. مدت زمان جراحی به وسعت پیوند و روش انتخابی (FUT یا FUE) بستگی دارد. جراحی کاشت مو یک روش انقلابی است که شامل پیوند فولیکول‌های موی سالم از یک قسمت بدن، اغلب پشت یا کناره‌های سر، به مناطقی است که دچار نازک شدن مو یا طاسی می‌شوند. نتایج رشد موی طبیعی و ظاهری جوان تر و بازسازی شده است که زندگی مردان و زنان بی شماری را متحول می کند.

مرحله به مرحله کاشت مو

اولین مرحله جراحی کاشت مو، استریل کردن ناحیه اهدا کننده و بی حس کردن آن با بی حسی موضعی است. جراحی ترمیم مو معمولاً ناراحت کننده است و پزشک ممکن است آرامبخش تجویز کند تا در طول عمل بخوابید.

جراح دو گزینه برای عمل کاشت مو دارد: FUSS (جراحی نوار واحد فولیکولی) و FUE (استخراج واحد فولیکولی).

جراحی نواری واحد فولیکولی (FUSS)

 

این روش باوجود اینکه در کلینیک ما انجام نمی‌شود اما روش منسوخ شده ای نیست و به توضیح آن می‌پردازیم.روش نواری یا پیوند واحد فولیکولی (FUT)، یک تکنیک ترمیم مو است که شامل استخراج فولیکول‌های مو از یک تکه پوست سر است.

هر FUT یک روش مشابه کاشت مو را دنبال می کند:

  • جراح با استفاده از چاقوی جراحی، نواری از پوست مودار را از پوست سر شما برش می‌دهد. اندازه نوار پوست به تعداد فولیکول های لازم برای پوشاندن محل گیرنده بستگی دارد، اما می تواند تا شش اینچ طول و تا 0.6 اینچ عرض داشته باشد.
  • پس از برداشتن نوار، جراح پوست سر شما را با استفاده از بخیه می‌بندد، در حالی که دستیاران یا تکنسین‌ها پوست حاوی موهای اهداکننده را به 2000 قطعه برش می‌دهند که به آن گرفت مو می‌گویند. یک پیوند می تواند شامل یک یا چند تار مو باشد.
  • جراح از یک سوزن برای ایجاد سوراخ‌های کوچک در پوست سر در ناحیه گیرنده استفاده می‌کند – یکی برای هر پیوند اهداکننده. گروه‌بندی‌های سوراخ‌ها تصادفی و شبیه به روش رشد طبیعی مو هستند.
  • پس از آماده سازی ناحیه گیرنده، جراح گرافت های حاوی مو را با استفاده از تکنیکی به نام پیوند، وارد سوراخ های سوراخ می کند.
  • جراح با پوشاندن محل جراحی روی سر شما با گاز و بانداژ، عمل را کامل می کند.

تعداد گرافت هایی که با طرح درمان FUT نیاز دارید به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

  • اندازه ناحیه پیوند
  • کیفیت و ضخامت موهای کاشته شده
  • رنگ موهای کاشته شده
  • نوع موی موجود شما، به عنوان مثال، صاف یا مجعد

استخراج واحد فولیکولی (FUE)

تا حدودی، روش FUE مشابه روش FUT است، اما شامل برداشتن نواری از پوست سر نیست. در طی یک عمل جراحی کاشت مو FUE، پزشک فولیکول‌های مو را مستقیماً از پوست سر جدا می‌کند، سپس فولیکول‌های اهداکننده را به سوراخ‌های منفرد سوراخ‌شده در ناحیه طاس پیوند می‌دهد.در این روش پزشک بیشتر نقش نظارتی دارد و کار به صورت تیمی و با کمک تکنسین های دوره دیده‌ی کاشت انجام می‌شود.

پزشک شما با شما مشورت خواهد کرد تا تصمیم بگیرد کدام نوع جراحی برای شما بهتر است. با هر دو تکنیک FUE و FUT، برای استفاده به عنوان گرافت به موهای کافی در پشت سر خود نیاز دارید.

اگر آلوپسی آندروژنیک یا طاسی با الگوی مردانه دارید، پزشک احتمالا پیوند موی FUT را توصیه خواهد کرد. با این حال، اگر از آلوپسی آره آتا یا اختلال تیروئید رنج می برید، ممکن است کاندیدای بهتری برای جراحی FOE باشید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو، ناحیه تحت درمان ممکن است کمی قرمزی، تورم و ناراحتی خفیف را تجربه کند. نکاتی برای کاهش تورم بعد از کاشت مو وجود دارد که جراح شما دستورالعمل های بعد از عمل را در مورد نحوه مراقبت از ناحیه پیوند شده برای بهبود بهبود و کاهش خطر عفونت ارائه می دهد.

مهم است که به یاد داشته باشید که موهای کاشته شده در ابتدا در هفته های بعد از عمل می ریزند. با این حال، این یک بخش طبیعی از روند است و رشد موهای جدید به تدریج در عرض چند ماه ظاهر می شود.

چرا PRP بعد از کاشت مو توصیه می شود؟

بیشتر فولیکول‌های موی پیوند شده در عرض 3 تا 6 ماه پس از کاشت رشد می‌کنند، با این حال، مواردی وجود دارد که فولیکول‌های پیوند شده آنطور که باید رشد نمی‌کنند. پی آر پی (پلاسمای غنی از پلاکت) یک روش طبیعی است که برای بهبود میزان بقای فولیکول‌های موی پیوند شده استفاده می‌شود که اکیداً پس از کاشت مو توصیه می‌شود. درمان‌های موی پی آر پی می‌تواند فولیکول‌های پیوند شده و فولیکول‌های موی موجود را قوی‌تر، ضخیم‌تر و سالم‌تر کند. تزریق PRP همچنین به پیشگیری و درمان ریزش مو کمک می کند، که برای کل پوست سر مفید است، زیرا هیچ روش پیوندی برای آنها انجام نشده است.

 

درمان های جایگزین ریزش مو – PRP

پی آر پی برای رویش مو

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) یک تکنیک نسبتا مدرن و یک درمان طبیعی، غیر جراحی و جایگزین برای ریزش مو است. فرآیند پی آر پی شامل کشیدن خون شما و چرخاندن آن در دستگاه برای استخراج پلاسما، که جزء مایع خون کامل است، است. پلاسما آبی است با غلظت بالایی از پروتئین ها و پلاکت ها که باعث بازسازی و رشد سلول ها می شود.

با PRP، درمانگر پلاسمای غنی از پلاکت را به پوست سر تزریق می کند، جایی که به فولیکول موی خفته می رسد و با آن تعامل می کند تا سلول های پاپیلای پوستی را بازسازی کند، که به نوبه خود باعث رشد مو می شود. اگرچه روش‌های PRP معمولاً کمتر تهاجمی هستند، اما می‌توانند نتایجی مشابه کاشت موی معمولی داشته باشند.

سوالات متداول در مورد کاشت مو

 ما در تیم Hair Paradise می‌دانیم که کاشت مو تصمیم مهمی است که اغلب با سوالات زیادی همراه است. ما معتقدیم که یک بیمار آگاه، فردی توانمند است، به همین دلیل است که ما این لیست جامع سوالات متداول کاشت مو را ایجاد کرده ایم.

چه تازه ایده کاشت مو وارد ذهن شما شده باشد و چه در مسیر تحقیقاتی خود قرار گرفته اید، این منبع برای پاسخگویی به رایج ترین سوالات شما طراحی شده است و پاسخ های واضح و مختصری را در اختیار شما قرار می دهد.

آیا کاشت مو خطرناک است؟

کاشت مو 100 درصد ایمن است و از نظر مرگ و میر هیچ نگرانی ندارید. با این حال، عفونت، تورم و التهاب برجسته ترین خطرات این روش ها هستند. یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک واجد شرایط برای کاهش خطرات شما و اطمینان از نتایج بهینه اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

آیا هر کسی می تواند کاشت مو انجام دهد؟

از نظر نژاد و جنسیت، هیچ محدودیتی برای اینکه چه کسی می تواند کاشت مو را با موفقیت انجام دهد وجود ندارد. با این حال، برای اینکه کاندیدای کاشت مو شوید، به مقدار کافی موی سالم روی پوست سر خود نیاز دارید که جراح بتواند آن را به ناحیه گیرنده پیوند بزند. ناحیه کم پشت شده روی سر شما همچنین باید بتواند فولیکول های جدید را حفظ کرده و موها را رشد دهد.

طول می‌کشد نتایج کاشت مو مشخص شود؟

پس از جراحی کاشت مو، ممکن است تا شش ماه طول بکشد تا تغییرات قابل توجهی در ظاهر خود مشاهده کنید و این تغییر در عرض یک سال کامل خواهد شد. اگر کاشت مو موفقیت آمیز باشد، نتایج آن تا آخر عمر باقی می ماند.

با این حال، خطر کمی وجود دارد که این ناحیه دوباره شروع به نازک شدن یا طاسی شدن کند، در این صورت به درمان‌های اضافی نیاز خواهید داشت. برنامه ریزی PRP بعد از جراحی خطر طاسی شما را در آینده کاهش می دهد.

میزان موفقیت کاشت مو چقدر است؟

طبق اعلام موسسه ملی بهداشت، 10 تا 80 درصد موهای کاشته شده در عرض چهار ماه پس از جراحی رشد می کنند و اکثر پزشکان واجد شرایط، میزان موفقیت آنها بین 95 تا 98 درصد است. برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن کاشت مو، از خدمات یک پزشک معتبر و واجد شرایط و با سابقه استفاده کنید.

روش کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک روش جراحی است که شامل انتقال فولیکول‌های موی اهداکننده از یک قسمت از بدن شما (معمولاً پشت یا کناره‌های سر) به ناحیه‌ای با موهای نازک، کم پشت یا بدون مو است.

ریزش مو در ایران چقدر شایع است؟

ریزش موی زنان و مردان در ایران بسیار شایع است و مردان و زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. تخمین زده می شود که حدود دو سوم مردان ایرانی تا سن 50 سالگی درجاتی از ریزش مو را تجربه می کنند.

چه تکنیک‌های کاشت مویی توسط تیم شما ارائه می‌شود؟

در هیر پارادایس، ما از روش استخراج واحد فولیکولی (FUE) برای کاشت مو استفاده می کنیم. اکنون این استاندارد طلایی در کاشت مو محسوب می شود. هر فولیکول مو با ظاهری طبیعی دقیق‌، پیوند می‌شوند.

آیا جراحی کاشت مو دردناک است؟

جراحی کاشت مو معمولاً تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و از حداقل ناراحتی در طول عمل اطمینان حاصل می‌شود.

کاشت مو همه آنچه که باید بدانید

کاشت مو همه آنچه که باید بدانید

جراحی ترمیم مو چقدر طول می کشد؟

مدت زمان کاشت مو بسته به تکنیک و تعداد گرافت های کاشته شده متفاوت است اما به طور کلی چندین ساعت طول می کشد تا کامل شود.

زمان بهبودی بعد از کاشت مو چقدر است؟

زمان بهبودی می تواند متفاوت باشد، اما بیشتر افراد می توانند در عرض چند روز فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند

آیا موهای کاشته شده من طبیعی به نظر می رسند؟

هنگامی که توسط یک پزشک ماهر،در کنار دستیاران و تکنسین‌های دوره دیده انجام می شود، موهای کاشته شده باید طبیعی به نظر برسند و یکپارچه با موهای موجود شما ترکیب شوند.

آیا کاشت مو عوارض جانبی احتمالی دارد؟

عوارض جانبی احتمالی ممکن است شامل تورم، قرمزی یا ناراحتی جزئی باشد، اما این عوارض معمولا موقتی هستند.

چه مدت طول می‌کشد تا من نتیجه نهایی کاشت مو را ببینم؟

نتایج کاشت مو تدریجی است و رشد قابل توجه معمولاً حدود سه تا شش ماه پس از جراحی شروع می شود.

آیا بعد از کاشت مو باید دارو مصرف کنم؟

پزشک شما ممکن است داروهایی تجویز کند یا درمان‌های بدون نسخه را برای کمک به روند بهبودی و تقویت رشد مو توصیه کند.

آیا یک بار کاشت مو کافی است؟

بسته به میزان ریزش مو و اهداف بلندمدت شما، ممکن است در آینده به روش‌های دیگری برای حفظ یا افزایش نتایج و جلوگیری از ریزش بیشتر مو نیاز داشته باشید.

هزینه کاشت مو در تهران چقدر است؟

هزینه کاشت مو بر اساس عواملی مانند تکنیک مورد استفاده و تعداد پیوند موی مورد نیاز متفاوت است. به طور متوسط هزینه‌ی کاشت موی FUE در تهران از 20 تا 40 میلیون تومان متغیر باشد.

آیا در ایران، جراحی کاشت مو تحت پوشش بیمه درمانی است؟

به طور کلی، بیمه درمانی رویه های زیبایی انتخابی مانند کاشت مو را پوشش نمی دهد. ضروری است که با ارائه دهنده بیمه خود برای جزئیات خاص مشورت کنید.

آیا برای جراحی کاشت مو محدودیت سنی وجود دارد؟

در حالی که محدودیت سنی سختی وجود ندارد، توصیه می‌شود تا زمانی که الگوی ریزش موی شما تثبیت شود، معمولاً در اواخر دهه بیست تا اوایل سی سالگی، صبر کنید.

آیا می توانم سرم را بعد از کاشت مو بتراشم؟

پس از دوره بهبودی اولیه، در صورت تمایل می توانید موهای کاشته شده خود را بتراشید. با این حال، رعایت دقیق دستورالعمل های بعد از عمل ضروری است.

چگونه پزشک مناسب کاشت مو در تهران را انتخاب کنم؟

تحقیق در مورد پزشکان واجد شرایط کاشت مو، بررسی اعتبار آنها و خواندن نظرات می تواند به شما در انتخاب پزشک مناسب برای نیازهای خود کمک کند.

آیا بعد از کاشت مو به مرخصی کار نیاز دارم؟

اکثر افراد بسته به شغل و وسعت عمل می توانند ظرف یک هفته تا ده روز پس از کاشت مو به سر کار بازگردند.

آیا می توانم بعد از کاشت مو ورزش کنم؟

برای اطمینان از بهبودی مناسب، بهتر است تا چند هفته پس از جراحی از ورزش‌های شدید و فعالیت‌هایی که می‌توانند فشار خون را افزایش دهند، خودداری کنید.

چگونه از موهای کاشته شده خود بعد از عمل مراقبت کنم؟

پیروی از دستورالعمل های مراقبت پس از عمل که توسط پزشک ارائه شده است برای ارتقاء بهبود و نتایج مطلوب ضروری است. موهای کاشته شده و موهای اطراف برای نتایج طولانی مدت نیاز به مراقبت ویژه دارند.

آیا پیوند مو خطرات طولانی مدتی دارد؟

هنگامی که توسط یک پزشک متخصص انجام شود، خطرات دراز مدت حداقل است. با این حال، شرکت در قرار ملاقات های بعدی و رعایت دستورالعمل های مراقبت پس از عمل بسیار مهم است.

آیا موهای کاشته شده من در نهایت می ریزد؟

موهای کاشته شده باید دائمی باشند، زیرا معمولاً از مناطق مقاوم به طاسی برداشت می شوند. با این حال، مهم است که به نظارت بر سلامت کلی موهای خود ادامه دهید و در صورت نیاز به هرگونه ریزش موی احتمالی آینده رسیدگی کنید

آیا باید به مردم بگویم که کاشت مو انجام داده ام؟

تصمیم برای افشای کاشت مو کاملاً شخصی است. برخی از افراد ترجیح می دهند تجربیات خود را آشکارا به اشتراک بگذارند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند آن را خصوصی نگه دارند. مهم است که سطح راحتی و دلایل اشتراک گذاری یا عدم اشتراک گذاری این اطلاعات را در نظر بگیرید.

گرافت ها بعد از کاشت مو چقدر شکننده هستند؟

در روزهای بلافاصله پس از کاشت مو، گرافت ها می توانند نسبتا شکننده باشند. اگر با احتیاط از آنها استفاده نشود، مستعد حرکت، جابجایی یا آسیب هستند. با این حال، با پیشرفت روند بهبودی، گرافت‌ها ایمن‌تر می‌شوند و در مکان‌های جدید خود محکم‌تر می‌شوند.

چرا کلینیک شما را برای کاشت مو در تهران انتخاب کنیم؟

ما متخصص در خدمات کاشت مو هستیم و متخصص در تکنیک‌های پیشرفته برای ترمیم مو. متخصصان کاشت مو مجرب و با تجربه ما به ارائه مراقبت های شخصی اختصاص داده شده اند و از نتایج طبیعی مطابق با نیازهای منحصر به فرد شما اطمینان حاصل می کنند.

ما به عنوان یک تیم معتبر با سابقه اثبات شده،عمل های خود را در کلینیک یا کلینیک هایی انجام می‌دهیم که امتحان خود را پس داده‌اند.تیم ما معیار های سخت گیرانه‌ای برای نحوه انتخاب بهترین کلینیک کاشت مو در تهران دارد.

ما زندگی‌های بی‌شماری را متحول کرده‌ایم و به بیمارانمان کمک می‌کنیم اعتماد به نفس خود را با یک سر پر از مو به دست آورند.

برای تجربه کاشت مو قابل اعتماد و حرفه ای که از انتظارات شما فراتر خواهد رفت،تیم هیر پارادایس را انتخاب کنید. اگر به اطلاعات بیشتر نیاز دارید یا می خواهید برای مشاوره برنامه ریزی کنید،با ما از طریق فرم زیر تماس بگیرید. تیم ما آماده کمک به شما در مسیر ترمیم مو است.

لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
Step 1 of 4
جنسیت خود را مشخص کنید
پویا زند

پویا زند

مسئول تولید محتوای سایت ((بهشت مو)). سال ها تجربه در ضمینه کاشت مو،فارغ التحصیل در رشته‌ی اتاق عمل و دوره دیده‌‌ی کاشت مو جهاد دانشگاهی