/

2024-02-26

چگونه از ریزش مو در مردان جلوگیری کنیم؟

عقب رفتن خط رویش در مردان

ریزش مو می تواند یک وضعیت استرس زا باشد. ممکن است ناامید کننده به نظر برسد زیرا موهای بیشتری می ریزند و شما نمی توانید طاسی را مهار کنید. به عکس های بستگان بزرگتر خود نگاه می کنید و یکی پس از دیگری سرهای براق آنها را می بینید که عکس ها را پر نور می کنند و همه توجه را به خود جلب می کنند. 

 شما دیوانه وار در مورد داروها و درمان ها تحقیق می کنید، اما اطلاعات آنلاین گیج کننده، گران و متنوع است. شما می خواهید بدانید که چگونه از ریزش مو جلوگیری کنید تا در دورههمی خانوادگی موهای پرپشت داشته باشید.

خبرهای خوبی برای همه اینها وجود دارد، زیرا ما این مقاله را برای کمک به شما در مقابله با ریزش مو قبل از اینکه خیلی دیر شود نوشته ایم.

در مرحله اول، درک خطرات مهم است. ریزش مو تقریباً نیمی از جمعیت بالای 40 سال و حدود 20 درصد از جمعیت 20 ساله را تحت تأثیر قرار می دهد. دانستن سابقه خانوادگی و استعداد ریزش مو می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا ممکن است در معرض خطر بیشتری نسبت به دیگران باشید یا خیر. برخی از ریزش مو ژنتیکی است، برخی دیگر به دلیل استرس و برخی فقط به دلیل سن است. در هر صورت، درک اینکه آیا خانواده شما سابقه قوی ریزش مو دارند یا شاید بزرگان خانواده شما موهای قوی دارند می تواند برای توجه به علائم بسیار مهم باشد.

پیشنهاد می‌شود برای اطلاعات تکمیلی در مورد علل ریزش مو و درمان های آن مقاله‌ی ما در این ضمینه را مطالعه کنید.

عوامل دیگری ممکن است در ریزش مو نقش داشته باشند، مانند سلامت عمومی یا احتمالاً عوارض جانبی داروهایی که مصرف می کنید.

مردم آنلاین با جزئیات زیادی در مورد داروهای طبیعی که برای مبارزه با ریزش مو استفاده می کنند صحبت می کنند، اما حقیقت این است که همه افراد متفاوت هستند و فقط به این دلیل که کسی پوست موز قدیمی را روی سرش مالیده است به این معنی نیست که شما اگر این کار را کنید نتیجه میگیرید.

البته تصمیمات خوب و درستی وجود دارد که می توانید برای کاهش ریزش مو به طور طبیعی اتخاذ کنید. سالم بودن، کاهش استرس در زندگی، مراقبت از موهایتان، درک داروهایی که مصرف می کنید. اما، برخی همه این کارها را انجام می دهند و همچنان رنج می برند.

علم راه درازی را پیموده است و در حوزه درمان های ریزش مو، درمان های بسیار موثری وجود دارد که طبیعی تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید.

درمان PRP و PRF         

خون شما قدرتمند است و از دهه 70 دانشمندان از قدرت خون و مواد مغذی موجود در آن برای درمان شرایط استفاده کرده اند.

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) و فیبرین غنی از پلاکت (PRF) دو روش درمانی هستند که برای درمان ریزش مو توسعه یافته و مورد استفاده قرار می گیرند.

خون از شما گرفته می شود و سپس با سرعت بالا در سانتریفیوژ چرخانده می شود تا اجزای آن جدا شوند. اتفاقی که می افتد این است که پلاسمای غنی از پلاکت را می توان استخراج کرد و سپس به پوست سر، ریش یا سایر مناطق مشکل دار تزریق کرد و این امر باعث رشد فولیکول های مو می شود.

این روش درمانی به چندین جلسه نیاز دارد به طوری که برخی افراد وقتی هزینه‌ی یک سال درمان خود با prp را با کاشت مو مقایسه می‌کنند تفاوت چندانی نمی‌بینند.به هر حال تاثیر آن بر ریزش مو با الگوی مردانه و ترمیم خط رویش مو غیر قابل انکار است.

PRF مشابه است اما پیشرفته تر است و از فرآیندهایی برای به دست آوردن مایع غنی از مواد مغذی برای تزریق استفاده می کند.

نتایج یک درمان بسیار طبیعی است که بدن شما آن را دوست دارد، زیرا از بدن شما خوب است. در واقع بسیار خوب عمل می کند، زیرا بدن شما به راحتی می تواند مایعات را بپذیرد و خطر آلودگی متقابل کاهش می یابد.

درمان های PRP و PRF در کلینیک ما در تهران در دسترس هستند.

دیگر با ترس از آینده خود به خویشاوندان طاس خود نگاه نکنید.در صورت تمایل فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. و در مورد درمان های ریزش مو برای مردان بیشتر بدانید.

 
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.
Step 1 of 4
جنسیت خود را مشخص کنید
پویا زند

پویا زند

مسئول تولید محتوای سایت ((بهشت مو)). سال ها تجربه در ضمینه کاشت مو،فارغ التحصیل در رشته‌ی اتاق عمل و دوره دیده‌‌ی کاشت مو جهاد دانشگاهی